Chcielibyście otrzymać profesjonalną diagnozę dla Waszego laptopa? Zastanawiacie się na czym polega sprawdzanie poprawności wykonania reballingu układu grafiki? Endoskopowa inspekcja układu BGA wydaje się Wam pojęciem wziętym z kosmosu? Rozwiejmy wszystkie wątpliwości, które budzą niepokój podczas wyboru serwisu.
Przyjrzyjmy się wspólnie sytuacji kiedy Wasz laptop wymaga profesjonalnej diagnozy bądź sprawdzenia poprawności wykonanej usługi poprawienia spoiwa łączącego układ grafiki z płytą główną. Oddajecie laptopa do serwisu z nadzieją, że wróci do Was sprawny sprzęt, który posłuży bezawaryjnie przed dłuższy okres czasu.
Jakie możliwości zapewnia analiza endoskopowa?
Właśnie dlatego w serwisach stosuje się tak zwaną inspekcję endoskopową układu BGA – inaczej układu graficznego na płycie głównej laptopa. Inspekcja endoskopowa polega na wykryciu z użyciem profesjonalnego sprzętu nawet najmniejszych „pęknięć” występujących na lutach układów płyty głównej.
Serwisant nie ma możliwości zdiagnozowania gołym okiem tego czy wykonana naprawa poprawienia zimnych lutów przyniesie zamierzone efekty oraz czy została wykonana prawidłowo. Połączenia lutowane występują najczęściej w postaci kulek lutu, które dzięki endoskopowej inspekcji możemy bez problemu diagnozować tak aby podjąć odpowiednią decyzję o wykonaniu reballingu bądź całkowitej wymianie komponentu.
Analiza endoskopowa pomoże nam też ocenić jakość wykonanych lutów w wyniku usługi serwisowej. Wykluczamy dzięki temu możliwość wystąpienia błędów w połączeniach lutowanych co mogłoby prowadzić do konieczności powtórzenia usługi serwisowej za jakiś czas. Poprawnie wykonana naprawa oraz inspekcja układu BGA pozwala nam na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia usterki ponownie. Możemy być tego pewni jednak tylko wtedy kiedy stosujemy sprzęt najwyższej jakości, dzięki któremu możemy naprawiać oraz diagnozować nawet najnowsze jednostki sprzętowe stosowane w nowoczesnych laptopach.
Przyjrzyjmy się też korzyściom jakie niesie za sobą wykonywanie inspekcji endoskopowej układu graficznego. Przede wszystkim mamy możliwość zminimalizowania ryzyka wystąpienia błędu. Po drugie – redukujemy koszty związane z diagnozą laptopa i połączeń lutowanych. Kiedy posiadamy własny sprzęt nie musimy już wysyłać laptopa do autoryzowanego serwisu i narażać się na dodatkowe koszty, ponieważ możemy sami przeprowadzić inspekcję i dokonać potrzebnych napraw. Specjalistyczny endoskop pozwala nam na wykonanie inspekcji zarówno przede jak i po wykonaniu usługi reballingu czy wymiany całego układu BGA. Alternatywą dla endoskopowej inspekcji jest inspekcja rentgenowska, którą również wykonujemy w serwisie.
Brak stałego połączenia pomiędzy układamy objawia się błędami w wyświetlanym obrazie bądź całkowitym jego zaniknięciu. Pęknięcia w układach lutowanych mogą wystąpić z dwóch powodów. Pierwszym z nich są uszkodzenia w wyniku upadku bądź wstrząsów. Drugim powodem jest klasyczne przerwanie się lutów podczas standardowego używania – mogą mieć na to wpływ też temperatury pracy laptopa. Zastanówcie się aby zadbać o odpowiedni komfort pracy laptopa oraz nie dopuszczajcie do sytuacji kiedy Wasz laptop może być narażony na upadek bądź wstrząsy.
Wiemy, że w internecie można znaleźć tańsze serwisy, które oferują wykonanie podobnych usług nawet o kilkadziesiąt złotych taniej. Zastanówmy się jednak czy warto oszczędzić kilka lub kilkadziesiąt złotych na usłudze w zamian za brak wykonania profesjonalnej inspekcji Waszego sprzętu. Jeśli decydujemy się na wykonanie naprawy w serwisie – pamiętajmy, że czasami warto wydać więcej aby mieć pewność, że diagnoza jak i sama usługa naprawy wykonana będzie na najwyższym poziomie wraz z odpowiednią inspekcją endoskopową układu BGA. Los uszkodzonych układów jest w naszych wspólnych rękach – nie pozwólmy więc na wyrzucanie pieniędzy w błoto.